New items
Psychologia poznawcza
Wstęp do metod i technik badań społecznych
Prawo medyczne dla pielęgniarek
Terapia pożywieniem : dietetyka według tradycyjnej medycyny chińskiej
Prawa ucznia
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Wystawa malarstwa Iwonny Drozd

plakat2 — kopia.jpg

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Iwonny Drozd. Obrazy z cyklu „Emocje..” można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, od 18 sierpnia 2020 r. do 30 października 2020 r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Iwonna Drozd maluje od 1999 roku, kiedy została jednym z założycieli najpierw grupy plastycznej a potem Stowarzyszenia Twórczego „Pasja” w Chełmie. Należy do Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej O/Chełmski. Od początku związana jest z Domem Pracy Twórczej w Uhrze pod Chełmem prowadzonym przez Teresę i Oganesa Kazarianów. Pracuje głównie w technice olejnej (blisko 300 skatalogowanych prac) ale też akrylowej, akwarelowej i pastelowej. Jej prace są odzwierciedleniem fascynacji cudami natury, które odkrywa podróżując po świecie, emocji jakie wywołują one same i ludzie których spotyka.
Tak mówi o swojej twórczości: „czy zdarzyło Ci się choć raz w życiu zastanowić nad tym, czym są emocje? Można je zdefiniować jako „klej życia”. Są niewidzialną, ale intensywną materią, która pozwala nam rozumieć innych i być częścią rzeczywistości. Dzięki emocjom możemy śmiać się z innymi ludźmi, podziwiać ich, dać się zaskakiwać cudami życia i smucić w obliczu przykrych wydarzeń.
Cykl obrazów „Emocje…” to próba zwizualizowania moich emocji”.
Teresa Chomik-Kazarian, wspaniała malarka i pedagog napisała we wstępie do katalogu wystawy „Cała jej droga twórcza zmierza do zapisu w malarskiej formie wielkich tajemnic, nieodkrytych prawd i dążenia do transcendentalnej prawdy. Sztuka jest właściwą drogą do kontemplowania, odkrywania, prowadzenia dialogu albo inicjowania dyskusji o nas samych i rzeczywistości która nas otacza.”

Otwarcie Biblioteki PWSZ w Chełmie - zasady funkcjonowania podczas epidemii COVID-19

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2020 r. zostanie wznowiona działalność Biblioteki PWSZ w Chełmie w zakresie wypożyczenia i zwrotu książek. Wypożyczalnia będzie dostępna dla Czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.30, w soboty nieczynna. W dalszym ciągu pozostanie zamknięta dla Czytelników czytelnia, czyli nie będzie możliwy wolny dostęp do książek, czasopism oraz korzystanie ze stanowisk komputerowych. Zachęcamy do korzystania z dostępnych zasobów on-line.
Czytelników będą obowiązywały następujące zasady:
1. Na terenie biblioteki Czytelnicy mają obowiązek używania maseczki.
2. Przy wejściu ( w szatni) należy zdezynfekować dłonie.
3. W wypożyczalni mogą przebywać maksymalnie 2 osoby zachowując odstęp wynoszący 2 m.
4. Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej okres kwarantanny dla książek wynosi 3 dni, w związku z czym niektóre pozycje mogą być niedostępne.
5. Przed wypożyczeniem książki należy wyszukać jej sygnaturę w katalogu komputerowym, a następnie dokonać wypożyczenia osobiście według dotychczas obowiązujących zasad.
6. Opłaty za przetrzymanie książek nie będą naliczane do 20 lipca 2020 r.
7. Funkcja samodzielnego zamawiania i rezerwowania książek będzie dostępna od
25 maja 2020 r.
8. Preferowany jest kontakt mailowy i telefoniczny w zakresie prolongaty terminu wypożyczenia książek.